KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12167339
nr 1216 7339
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Kust, Ramsvik. Signerad, daterad 1945. Olja på pannå, 23x32
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 november 2018
kl 18:20:48
10/11 15:44:56
12/11 13:14:03
Bernhard Oscarsson
Läs mer om Bernhard Oscarsson